aktualności klasztoru Warszawa wróć

Ogłoszenia duszpasterskie


Październik 17, 2020

Ogłoszenia na 29 Niedzielę zwykłą (18 października 2020)
  1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, Kard. Kazimierz Nycz, Abp Metropolita Warszawski udzielił bezterminowo dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Jednocześnie Ks. Kard. prosi wszystkich wiernych o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.
  2. Zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi informujemy, że w naszej kaplicy może jednocześnie przebywać nie więcej niż 26 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust, dezynfekcji dłoni oraz o zachowaniu dystansu. Zgodnie z zarządzeniem władz kościelnych, w poczuciu odpowiedzialności za siebie nawzajem, usilnie zalecamy przyjmowanie Komunii św. na rękę.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • we wtorek – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
  • w czwartek – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy w naszej kaplicy codziennie o godz. I730.
  2. Zbliża się miesiąc listopad. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom w Zaduszkach, przez cały listopad o godz. 1730 będziemy odmawiać w naszej kaplicy Różaniec, a następnie o godz. 1800 sprawować będziemy ofiarę Mszy św. W kaplicy są wyłożone kartki na Zaduszki, które po wypełnieniu, można składać w zakrystii.